Attēli SEO optimizācija bloga rakstiem

Nav noslēpums, ka cilvēku uzmanību krietni vairāk pievērš raksti, kuros pievienoti vizuālie elementi, proti, attēli. Tie pilda ne tikai estētiskās funkcijas, bet arī kalpo kā SEO rīks. Ir vairākas interneta vietnes, kas piedāvā bezmaksas augstas kvalitātes attēlus. Aplūkosim, kā optimizēt attēlus, lai tie pildītu SEO funkcijas, kā arī uzskaitīsim dažas bezmaksas attēlu mājaslapas.

Attēlu nosaukums

Pirmais, ko vajadzētu darīt, pirms pievienot bloga rakstam kādu attēlu, pārsaukt attēlu, lai tajā būtu ievietots galvenais atslēgvārds. Piemēram, ja raksts ir par makšķerēšanas mānekļiem, tad arī pievienoto attēlu nosaukumos jābūt galvenajam atslēgvārdam. Ja galvenais atslēgvārds ir “silikona mānekļi makšķerēšanai”, tad ir vērts nosaukumu veidot garāku, kas ļaus tam ierindoties Google meklētājā vairākiem meklējumiem. Piemēram, “kvalitatīvi silikona mānekļi makšķerēšanai”. Vēlams katram attēlam pievienot unikālu nosaukumu, kas ietver galveno atslēgvārdu.

Attēlu alternatīvais teksts un nosaukuma teksts

Kad attēls ir pievienots bloga rakstam, ja to ļauj vietne, kuru lietojat, jāpievieno attēlu alternatīvais teksts, kas parādīsies, ja kāda iemesla dēļ apmeklētājam attēls neielādēsies, ka arī nosaukuma teksts, kas parādīsies, kad apmeklētājs novietos kursoru uz attēla. Šie teksti jāveido pēc tāda paša principa, kā attēlu faila nosaukumi, proti, jāpievieno galvenais atslēgvārds ar dažiem papildu vārdiem, kas ļaus tiem parādīties Google meklētajā vairākām frāzēm. Vēlams katru tekstu veidot unikālu.

Attēlu faila izmērs – jo mazāks, jo labāks

Būtiski ir izvēlēties pēc iespējas mazāku attēla faila izmēru, kas ļaus to ielādēt ātrāk. Google meklēšanas algoritmi ļoti novērtē vietnes ielādes ātrumu. Jo ātrāk tā ielādējas, jo spēcīgāks tai reitings. Tas, protams, neattiecas, ja veidojat rakstu par ar fotomākslu saistītu tematu, kuros pievienotajiem attēliem jābūt pēc iespējas labākā kvalitātē.

Bezmaksas attēlu mājaslapas

Ir vairākas interneta vietnes, kas piedāvā bezmaksas augstas kvalitātes attēlus. Lietojot šādus attēlus, jāatceras pārbaudīt, vai šo attēlu lietošanai nav nepieciešams pieminēt to autoru vai citus rekvizītus. Vispārēja rakstura bloga rakstiem lieliski noderēs tādas mājaslapas kā pexels.com, pixabay.com, stocksnap.io, kurās pieejami neskaitāmi daudz attēlu augstā kvalitātē. Liels pluss ir tas, ka pirms lejupielādes tiem var mainīt izmēru.