Blogs kā mājaslapas SEO rīks

Lai uzlabotu mājaslapas pozīcijas Google meklētājā un veiktu SEO optimizāciju, ir vērts mājaslapā ievietot blogu, kurā regulāri veidot rakstus, kas papildina mājaslapas galvenos atslēgvārdus. Nereti mājaslapas saturs nespēj būt konkurētspējīgs, lai ierindotos pirmajās pozīcijās galvenajiem atslēgvārdiem. Ar bloga palīdzību var veikt vairākas SEO darbības, kas ļaus ievērojami celt vietnes reitingu.

Jauns saturs

Google meklēšanas algoritmam, kad tas sarindo mājaslapas pēc to atbilstības noteiktiem atslēgas vārdiem, patīk tās vietnes, kuru saturs tiek regulāri papildināts. Ja mājaslapā nav sadaļu, kuras regulāri papildināt, blogs ir lielisks risinājums. Pietiks ar vienu vai diviem rakstiem nedēļā, lai uzlabotu mājaslapas reitingu. Jāņem gan vērā, ka var paiet vairākas nedēļas, iekams Google ievēros šīs pārmaiņas, taču regulāri pievienoti ieraksti ļaus ilgtermiņā sasniegt labus rezultātus.

Atpakaļsaites

Katrs bloga ieraksts ir veids, kā veidot atpakaļsaites uz mājaslapas sadaļām. Veidojot ierakstu par kādu ar mājaslapas darbību saistītu tēmu, ir svarīgi izvēlēties atslēgvārdus, kuros var ievietot saites. Google algoritmam patīk, ja mājaslapā no vienas sadaļas var nokļūt uz citu, veidojot nebeidzamu ciklu. Var ievietot saites arī uz saistītajiem sociālo tīklu profiliem, kas arī uzlabo vietnes SEO reitingu.

Bloga ieraksti paši par sevi var augstu ierindoties Google meklētājā

Rūpīgi veicot SEO optimizāciju, var panākt, ka pats ieraksts noteiktiem atslēgas vārdiem nokļūst augstās pozīcijās, kas ir spēcīgs rīks, lai ne tikai veicinātu vietnes reitingu, bet arī apmeklējumu skaitu.

Yoast SEO ir lielisks spraudnis SEO optimizācijai

Ja vietne ir veidota uz WordPress bāzes, Yoast SEO ir lielisks spraudnis, kas bez maksas ieteiks, kā uzlabot konkrēto ierakstu. Tas attiecas ne tikai uz bloga ierakstiem, bet uz katru vietnes sadaļu atsevišķi. Izpildot visus Yoast SEO norādījumus, var ievērojami uzlabot mājaslapas reitingu Google un citos meklētājos.

Blogs kalpo arī kā jaunumu sadaļa

Bez visām lieliskajām SEO īpašībām, blogs kalpo arī kā informācijas platforma esošajiem klientiem par jaunumiem, ko konkrētā vietne piedāvā. Šādus ierakstus jāoptimizē tieši tāpat, lai tie veiktu arī SEO optimizācijas funkcijas.