Kas ir SEO optimizācija un tās nozīme?

SEO jeb search engine optimization ir satura optimizācija, lai uzlabotu konkrētās vietnes reitingu Google un citās meklētājprogrammās. Tā iekļauj ne tikai rakstiskā, bet arī teksta noformējuma un vizuālo materiālu optimizāciju. Jo labāk optimizēts ir blogs, jo Google un citas meklētājprogrammas augstāk parādīs to noteiktiem atslēgvārdiem.

Cik svarīgi ir optimizēt blogu

Ļoti! Blogs bez SEO ir kā ķermenis bez rokām. Bez profesionālas optimizācijas blogs nesniegs maksimāli labākos rezultātus, jo vienkārši Google meklētājā tās pozīcijas būs zemas. Nevar vienkārši paļauties uz interesantu tekstu, pievilcīgu bloga dizainu un profesionāliem attēliem. Lai blogu atrastu mērķauditorija, tas ir jāoptimizē. Pirmais solis ir pareiza atslēgvārdu izvēle.

Atslēgvārdu izvēle

Atslēgvārdi ir vārds vai biežāk frāze, kas visvairāk atbilst konkrētā bloga saturam. Piemēram, ja bloga saturs ir par dzīvniekiem, tad arī galvenais atslēgvārds būs saistīts ar dzīvniekiem. Šajā gadījumā bloga saturu jāoptimizē, lai, meklējot šo atslēgvārdu, blogs parādītos pēc iespējas augstāk. Pirmais solis, veicot SEO, ir izprast, kādu atslēgvārdu vēlaties izcelt. Taču tas nenozīmē, ka visam blogam ir viens atslēgvārds. Katram rakstam tam jābūt unikālam.

Lielisks rīks, lai atrastu īstos atslēgvārdus, ir Google Keyword Planner, kurā varēs salīdzināt vairāku atslēgvārdu meklēšanas biežumu un konkurenci, kā arī to cenu, kas nav mazsvarīgi, ja blogs tiek monetizēts.

Kā veikt SEO optimizāciju

Ir ļoti daudz aspektu, kas ietekmē bloga pozīcijas konkrētiem atslēgvārdiem meklētājprogrammās. Aplūkosim vairākus aspektus, kas ietekmē, cik labi blogs ir optimizēts:

  • Teksta garums (ap 300 vārdiem ir ideāls garums);
  • Apakšsadaļas (tekstam jābūt strukturizētam);
  • Atslēgvārds virsrakstā, pirmajā paragrāfā un tā biežums (pietiks ar 3-4 atslēgvārdiem vienā rakstā);
  • Attēli (attēli ir obligāta SEO sastāvdaļa);
  • Iekšējās un ārējās saites (tekstā vienmēr jābūt iespējai kaut kur nokļūt, proti, uz citiem rakstiem vai ar blogu saistītiem resursiem, piemēram, sociālo tīklu profiliem);
  • HTTPS kods (šis drošības kods uzlabo SEO reitingu);
  • Labs serveris (jo ātrāka mājaslapa, jo augstāk to novērtēs meklētājprogrammas);
  • Regulāri atjaunots un papildināts saturs (ir svarīgi regulāri atjaunot un/vai papildināt bloga saturu)

Kam uzticēt SEO optimizāciju

Protams, SEO optimizāciju, ieguldot laiku tās izpētē, var veikt arī amatieris. Izmantojot WordPress platformu, lielisks palīgs ir Yoast SEO spraudnis.