Kas pasliktina SEO reitingu

Lai izvairītos no vietnes SEO reitinga pazemināšanas, ir svarīgi saprast, no kādām kļūdām izvairīties. Meklētājprogrammu algoritmi nevienam līdz galam nav izprotami, taču laiku gaitā ir izstrādājušies vairāki nerakstīti likumi, ko nevajadzētu darīt, lai pasliktinātu vietnes reitingu.

Pārlieku daudz atslēgvārdi

Viena no izplatītākajam kļūdām, kuras pieļauj, ir teksta pārblīvēšana ar atslēgvārdiem. Tas ne tikai neuzlabo vietnes reitingu, bet krietni pasliktina, jo meklētājprogrammu algoritmi prot atšķirt šādu praksi. Tātad, nevajadzētu katrā otrajā teikumā ievietot atslēgvārdus, kuriem vēlaties uzlabot reitingu. Pietiks ar no 1% līdz 3% no vārdu daudzuma, piemēram, ja raksta garums ir 300 vārdu, tad pietiks ar 3 līdz 9 atslēgvārdiem.

Lēns serveris

Ja vietne darbojas uz lēna servera, tas ievērojami pasliktina tās SEO reitingu. Ir vērts atlicināt dažus eiro vairāk, lai tā atrastos uz servera, kurš ir ātrdarbīgs un drošs, proti, nemēdz “uzkārties”. Vēlamais rezultāts ir, lai katra no vietnes sadaļām ielādētos mazāk nekā vienā sekundē.

Apakšvirsrakstu neizmantošana

Lielākoties katra bloga un vietnes satura pārvaldības sistēmā ir iespēja ievietot dažādus apakšvirsrakstus. Nevajadzētu to ignorēt. Apakšvirsrakstu izmantošana signalizē meklētājprogrammu algoritmiem, ka saturs ir labi noformēts, viegli lasāms, līdz ar to tas tiks augstāk ierindots starp līdzīga satura vietnēm.

Attēlu neizmantošana

Katram sīkumam ir nozīmē, tai skaitā attēlu izmantošanai. Mūsdienās ir pieejams liels daudzums bezmaksas attēlu mājaslapu, no kurām var lejupielādēt kvalitatīvus attēlus, kurus var izmantot arī monetizētās platformās. Ieteicams ir izmantot vismaz vienu attēlu katrā bloga rakstā un vietnes sadaļā, kas ne tikai piesaistīs apmeklētāju aci, bet arī to novērtēs meklētājprogrammu algoritmi.

Satura neatjaunošana

Ja esat izveidojis blogu ar dažiem spēcīgiem rakstiem, vietnes reitings lēnām kritīsies, salīdzinot ar līdzīga satura vietnēm, kuras saturu pievieno regulāri. Kaut vai nelielas izmaiņas kādā no sadaļām pievērsīs meklētājprogrammu uzmanību, kas no jauna pārbaudīs vietnes reitingu.

Sociālo tīklu neizmantošana

Lai veicinātu vietnes SEO reitingu, ir svarīgi tās saturu un saites uz to pārpublicēt pakārtotajos sociālo tīklu profilos. Jo vairāk saites vedīs uz noteikto vietni, jo tā vairāk iegūs “+” meklētājprogrammu acīs.