Par kādiem notikumiem var nodot likmes

Totalizatori ir lielisks instruments, lai cilvēki, kuri labi pārzina kādus notikumus un uzskata, ka spēj, izmantojot savas zināšanas vai savu veiksmi, var prognozēt konkrētu notikumu iznākumu, liekot likmes un iegūstot laimestus. Varētu šķist, ka uzvaras atslēga ir informācija, taču pasaulē ir ļoti daudz notikumi, kuru iznākumi ir grūti prognozēt, pat zinot visus iespējamo faktorus.

 

Protams, vispopulārākais totalizatora veids ir sporta totalizators. Visticamāk, ar vārdiem totalizators, bukmeikers vai sporta likmes cilvēkiem asociējas, galvenokārt, sporta totalizators. Agrāk organizētie totalizatori bija atrodami tikai fiziskās lokācijās pie sporta spēļu notikumu vietām, piemēram, zirgu manēžām, taču mūsdienās lielākā daļa gan sporta totalizatora, gan cita veida likmes tiek liktas totalizatoros internetā.

 

Tieši tā – totalizatori mūsdienās pieņem dažādas cita veida likmes un sporta totalizators, lai gan joprojām populārākais, vairs nav ne tuvu vienīgais totalizatora veids. Mūsdienās iespējams likt likmes par visdažādākajiem tematiem un notikumiem. Galvenais, lai notikumi būtu skaidri fiksējami, prognozējami to alternatīvie iznākumi un, vismaz aptuveni, prognozējams atrisinājuma datums. Tik plaša definīcija dod iespēju likt likmes par jebkādiem notikumiem – par to, cik daudz lietus nolīs konkrētā mēnesī, kādi būs tiesas lēmumi, kāda dzimuma bērns piedzims slavenībām vai arī, kaut vai, kāds būs konkrētas valsts vidējais ķermeņa masas indekss nākošā gada sākumā.

 

Viens no notikumu veidiem, par kuriem var likt likmes jebkurā brīdī ir politiski notikumi. Šobrīd pasaulē norisinās daudz dažādi aktīvi un trauksmaini procesi, kuru iznākumu neviens neņemas pieņemt par pašsaprotamu. Piemēram tikko, 2020.gada novembrī, beidzās ASV prezidenta vēlēšanas. Šis bija rekorda notikums, par kuru likmes totalizatoros internetā uzlika rekordliels personu skaits, pārspējot visus sporta un citus pasaules notikumus. Taču jau šobrīd var likt likmes par nākamajām ASV prezidenta vēlēšanām un to, kurš tajās uzvarēs. Tāpat var likt likmes uz Breksita procesa iznākumu, kāds būs nākamā gada Eiropas Savienības budžets un citiem mums tuviem un tāliem notikumiem. Drīzumā, visticamāk, varēs sākt likt likmes arī uz nākamajām vēlēšanās Latvijā.