Spilgtākie sporta notikumi pasaulē 2019. gadā

Šis gads sportā piedāvā plašu sacensību un čempionātu sortimentu. Fanus iepriecina notikumi dažādās sporta kategorijās. Lielākā interese un gaidas saistās ar šī gada UEFA Čempionu līgu, futbola fani nevar vien sagaidīt finālspēles jūnija sākumā.

No futbola fanu gaidām neatpaliek hokeja līdzjutēju prieks par Pasaules čempionātu hokejā, tieši pirms UEFA, maijā. Taču futbols un hokejs nav vienīgie sporta veidi, kuros plānoti lieli pasākumi, pieminēšanas vērti ir arī: FIBA Pasaules kauss, pasaules čempionāts biatlonā, Pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā un tepat lokāli aprīļa beigās risināsies Latvijas čempionāts šahā. Līdz ar populārajiem sporta notikumiem, faniem pieaug interese  izdarīt arī sporta likmes prognozējot rezultātus.

UEFA Pasaules čempionu līgu dēvē par futbola pasaules prestižāko sacensību un gada notikumu. Turnīrā piedalās nacionālo līgu čempioni no vairākām valstīm. Futbola grandiozā turnīra sākumi meklējami 20.gadsimta piecdesmito gadu vidū, kad tas notika pirmo reizi. Pirmajā turnīrā savā starpā cīnījās 16 valstu komandas no Zviedrijas, Polijas, Dānijas, Beļģijas, Nīderlandes, Dienvidslāvijas, Šveices, Skotijas, Ungārijas, Austrijas, Spānijas, Sāras, Rietumvācijas, Itālijas, Portugāles un Francijas. Valsts, kuras komanda atbildīga par garāko uzvaru virkni turnīra vēsturē, ir Spānija, tās komanda Real Madrid 1960.gadā turnīrā plūca laurus piekto reizi pēc kārtas. Šī spēle izcēlās ar vēl kādu ievērojamu skaitli – tas ir skaitlis 7 – tik vārtus iesita Spānijas komanda saviem pretiniekiem.

Šogad UEFA čempionu līgas finālā gaidāmi jauni uzvarētāji. Jau 3 sezonas pēc kārtas kausu uzvarējuši spāņi Real Madrid, taču šoreiz komanda izstājusies no kandidēšanas uz kausu pēc spēles ar Ajax. 64.UEFA čempionu līgas fināls gaidāms 2019.jūnijā. Kvalifikācijas spēles risinājās jau no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, atliek vien sagaidīt vasaras sākumu un finālspēles, lai noskaidrotu šīgada uzvarētājus.

Kopš 1920.gada olimpiskajām spēlēm Starptautiskā hokeja federācija organizē Pasaules čempionātu hokejā. Federācijā, kas bāzēta Cīrihē, Šveicē, ir 76 dalībnieki. Par spīti tam, ka federācija ir oficiālais hokeja pārstāvis Eiropā, tai nav īpašas varas Ziemeļamerikas federācijas NHL priekšā. Jau 1931.gadā Latvija iestājās Starptautiskajā hokeja federācijā. Pasaules čempionāts hokejā iesākumā norisinājās kā daļa no olimpiskajām spēlēm, tā tas tika organizēts līdz pat 1968.gadam. Vēsturiski čempionātā par uzvaru cīnījušās vairākas hokeja lielvalstis, īpaši Kanāda un Padomju Savienība.

Šī gada maijā, kā ierasts, Latviju pāršalks hokeja vilnis, jo Slovākijā no 10.maija norisināsies Pasaules čempionāts hokejā. Čempionāts norisināsies divās Slovākijas pilsētās  – A grupa spēlēs Košicē, bet B grupa savas spēles vadīs Bratislavā. Latvijas izlase šogad spēlēs B grupā, kurā bez Latvijas atrodas sekojošo valstu izlases: Zviedrija, Krievija, Čehija, Šveice, Norvēģija, Austrija un Itālija. A grupā šogad iekļautas Kanāda, ASV, Somija, Vācija, Slovākija , Dānija, Francija un Lielbritānija. Vērts pieminēt, ka Lielbritānijas hokeja izlasei šī būs atgriešanās čempionāta elites grupā pēc 27 gadu pauzes. Latvijai šogad jāaizstāv savs gods pret Austrijas izlasi, Šveices izlasi, Itālijas izlasi, Čehijas izlasi, Krievijas izlasi, kā arī Zviedrijas un Norvēģijas izlasi. Veiksmi mūsu sportistiem!