Vai ruletes spēlē ir kāda 100% stratēģija?

Virsrakstā uzdotais jautājums par ruletes stratēģijām turpina atgriezties kā bumerangs, lai arī cik reizes būtu runāts, rakstīts un pierādīts, ka spēļu zāles nav labdarības iestādījumi, kuri atļaus vieglus laimestus, kas iegūstami ar primitīvu stratēģiju izmantošanu. Ja kāršu spēlēs vēl var palīdzēt kāršu skaitīšana, tad ruletē iespējas pašam kaut ko ietekmēt ir mazākas, tāpēc jāsaka uzreiz – 100% ruletes uzvarēšanas stratēģijas nepastāv, taču ir metodes, kā palielināt savu iespēju tikt pie lielāka laimesta.

Ruletes spēles metodes var iedalīt divos veidos – progresīvā likmju likšana un stabilā likmju likšana. Visas progresīvās likmju likšanas metodes balstās principā, ka ruletes spēlētājs palielina likmi pēc katra izspēlētā grieziena. Šo metožu pirmsākumi meklējami Martingeila metodē, kuras pamatlikums bija ļoti vienkāršs – pēc katra zaudējuma likme ir jādubulto, tādējādi garantējot, ka uzvaras gadījumā tiks atgūta visa ieguldītā nauda, tikai te jāpatur prātā atslēgas vārdi “uzvaras gadījumā”… Šī metode patīk ruletes iesācējiem, jo tā ir ļoti skaidra un vienkārša, taču jūs nekad neredzēsit, ka Martingeila metodiku pie ruletes galda izmanto pieredzējuši spēlmaņi.

Otra populāra šīs kategorijas metode ir tā saucamā “Apgrieztā Martingeilas stratēģija” jeb Paroli sistēma, kuras princips ir drošāks, jo tas nosaka likmes dubultošanu pēc katras reizes, kad jūs laimējat nevis zaudējat.

Otrā kategorija – stabilā likmju likšana – neko neliek dubultot. Tā iesaka vai nu turēties pie viena veida likmēm viscaur spēlei vai arī mainīt likmes pēc patikas un intuīcijas. Te kā populāru var minēt Džeimša Bonda sistēmu – rakstnieka Iana Fleminga radītais Britu specaģenta tēls kādā kazino spēlē noklāj pusi ruletes galda ar savām likmēm, tādējādi cerot, ka gandrīz jebkurš rezultāts viņam nesīs veiksmi, taču kopsummā tas, protams, neatmaksājas. Vēl populāra neprogresīvā stratēģija ir likt likmes uz pieciem blakus esošiem skaitļiem. Šis paņēmiens pārsvarā tiek izmantot franču ruletē.

Noslēgumā jāatgādina kāds Alberta Einšteina citāts: “Neviens reāli nevar laimēt ruletes ratā, ja vien viņš no ruletes galda vienkārši nezog naudu, kamēr krupjē neskatās…”